Somatic Experiencing® Slovenija
Izobraževanje
Eno izmed poslanstev Društva Somatic Experiencing Slovenija je izobraževanje in ozaveščanje strokovne in laične javnosti o naravi psihološke travme, ter o načinih spoprijemanja s travmo v poklicnem in zasebnem okolju.
V okviru društva nudimo raznovrstna predavanja, seminarje in delavnice za strokovnjake in laično javnost. Ponujamo teoretično in praktično znanje o načinih ravnanja s travmo in njenimi posledicami. Določena predavanja so pripravljena vnaprej, lahko pa se s temo prilagodimo vašim specifičnim potrebam organizacije.
Travma zelo pomembno vpliva na vsa področja
človekovega bivanja, zato želimo, da se strokovno znanje o travmi širi na
področju šolstva, zdravstva, socialnega varstva, pravosodja in v vseh ostalih panogah, kjer je v ospredju delo z ljudmi.
V ta namen v okviru društva organiziramo strokovna predavanja, usposabljanja, seminarje, delavnice in posvete, ki pomagajo k razumevanju travme in nudijo orodja in tehnike, ki so v pomoč pri spoprijemanju s travmo.
Društvo SES je tudi srečališče za strokovnjake, ki se že ukvarjajo s travmo, za katere organiziramo izpopolnjevalna izobraževanja in usposabljanja s področja dela s travmo.
Izobraževanja lahko prilagodimo potrebam posamezne skupine, za več informacij pa nam pišite.
Intervizija
Intervizija je namenjena strokovnjakom, ki želijo pri svojem delu z ljudmi različnih starosti upoštevati in implementirati principe dela s travmo. Namenjena je strokovnjakom na različnih področjih: psihoterapija, šolstvo in izobraževanje, zdravstvo, reševalne službe, sodstvo, policija, socialno varstvo, zdravilstvo idr.
Intervizija je razprava v skupini enakovrednih strokovnjakov. Gre za skupinsko metodo učenja, ki se osredotoča bodisi na izboljšanje tehnik zdravljenja travme bodisi na izboljšanje osebnega delovanja strokovnjaka.
Velika prednost intervizije je, da intervizijski proces pomaga uporabiti ves potencial strokovnega znanja, izkušenj in spretnosti, ki so na voljo v dani skupini.
Glavna značilnost SE intervizije, ki jo v okviru društva nudimo, je medsebojna podpora in posvetovanje enakovrednih strokovnjakov, ki se na različnih področjih dela srečujejo s travmo in s stresom povezanimi motnjami. Ta oblika sodelovanja nudi platformo za izmenjavo znanj, mnenj in izkušenj med različnimi poklici in ustvarja razumevanje in spoštovanje vrednosti, ki jo različne discipline prinašajo k zdravljenju travme in stresa.
Cilji intervizije so:
-
medsebojna strokovna podpora, v smislu skupinskega razmišljanja o problematičnih situacijah, s katerimi se strokovnjaki srečujemo na področju dela s travmo,
-
razvijanje veščin ravnanja s travmo,
-
pomoč pri vpogledu v osebne navade in vzorce, ki vplivajo na delo s klienti,
-
ustvarjanje prostora za razmislek,
-
medsebojna čustvena podpora in razumevanje, saj je delo s travmo lahko zelo naporno v fizičnem in psihičnem smislu,
-
razvijanje skupnega varnega prostora, v katerem lahko strokovnjaki odprto spregovorimo o osebnih stiskah, ki jih morda doživljamo pri delu s travmo.